Obrzegowania, palisady, rabaty

Powrót do oferty

Minipalisady, słupki czy elementy o trapezowym kształcie pozwalają w elegancki i funkcjonalny sposób wykończyć powierzchnie brukowane. Palisady to nowoczesne, niezwykle kreatywne wyroby betonowe.

Minipalisady, słupki czy elementy o trapezowym kształcie pozwalają w elegancki i funkcjonalny sposób wykończyć powierzchnie brukowane. Nie tylko stabilizują nawierzchnię, ale i stanowią ciekawą dekorację, która nadaje charakteru otoczeniu i dynamizuje przestrzeń. Obrzegowania mogą być układane równolegle do powierzchni kostek, współgrają również z nieregularną linią brzegową realizacji zakończonych koliście. Oprócz funkcji granicznej, obrzeża świetnie sprawdzają się także jako krawędzie niskich rabat kwiatowych czy trawników.

 

Palisady to nowoczesne, niezwykle kreatywne wyroby betonowe. Zasadą zastosowań palisad jest ich pionowa zabudowa obok siebie. Dają one możliwość ukształtowania otwartych oraz zamkniętych linii prostych i łukowych zarówno w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej. Palisady ogrodowe stosuje się do ograniczeń zabudów i nawierzchni z kostek brukowych, schodów, zejść, zjazdów, tarasów, murów oporowych, zabezpieczeń skarp i zboczy, klombów, kwietników, rabat, rozgraniczeń placów zabaw dla dzieci lub obszarów ruchu pojazdów. Palisady betonowe, charakteryzują się doskonałymi właściwościami użytkowymi. Dzięki temu z łatwością poradzą sobie w wymagających warunkach zewnętrznych. Odporne są zarówno na wilgoć, mróz, jak i intensywne promieniowanie słoneczne. Mimo czysto użytkowej funkcji palisad, wpływały one pozytywnie na estetykę działek.